Trendyol Mağaza Açma Nasıl Olur?

No Comments

Trendyol’da mağaza açma işlemi artık çok kolay ve hızlı gerçekleşebiliyor. “Trendyol Satıcı Başvurusu” sayfasından doldurduğunuz form ile başvurunuzu alıyorlar ve onay süreciniz başlamış oluyor. Öncelikle şirket olmanız ve sizden istenen belgeleri eksiksiz iletmeniz çok önemli. Trendyol’da ticari faaliyet göstermek için anonim, limited veya şahıs şirket tipinde bir kuruluşunuzun olması gerekmektedir. Şahıs şirketleri T.C kimlik numarası, anonim/limited şirketlerinin vergi kimlik numaralarını bildirmesi zorunludur.

Başvurunuzu ilettikten sonra Trendyol ekibi başvurunuz için bir ön değerlendirme yapar. Başvurunuz bu adımda uygun görülürse onaylanabilir veya onaylanmaz. Onaylanmayan başvurular ileride ihtiyaçlar doğrultusunda yeniden değerlendirilebilir. Başvurunuz onaylanırsa size onay e-postası iletilecek ve satıcı paneline giriş yaparak eksik belge/bilgilerinizi girmenizi istenir. Yüklediğiniz bilgi/belgeler Trendyol ekibi tarafından değerlendirilirken sizler de ürünlerinizi Trendyol sistemine yükleyebilirsiniz.

Trendyol’da mağaza açmak isteyen özellikle kadın girişimciler içinde ayrıca bir programıda bulunmakta.

GÜÇLÜ KADINLAR PROGRAMI

Kadın Kobi’lere özel sunulan Güçlü Kadınlar Programı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 
kimler basvurabilir
avantaj

Trendyol’da Mağaza Açmanın Avantajları Neler?

 • Türkiye’de online alışveriş yapan kişilerin mutlaka 1 hesabı trendyol’da da vardır.
 • 25 milyon üyeye erişim – 50 milyon aylık ziyaretçi sayısı ile sadakati yüksek müşteriler vardır.
 • Trendyol’da satış yaptıkça komisyon ödersiniz, onun dışında Trendyol size satış sağlamak için ciddi bütçeler ile reklamlar yapar ve bunlardan yararlanarak sizde Trendyol Mağazanızda satış yakalarsınız.
 • Pratik ve kullanışlı satıcı paneli ile ayrıca Entegrasyon hizmetlerinden faydalanarak süreçlerinizi hızlıca yönetebilirsiniz.
 • Operasyonu kolaylaştıran kargo entegrasyonları ve uygun kargo fiyatlarından yararlanabilirsiniz.
 • Satış artırma ve iyi operasyon için 20+ eğitim ve etkinlik içeriği ile Trendyol Akademiden eğitimlere katılabilirsiniz.
 • Trendyol’da mağaza açma ücretsizdir.

Trendyol’da Toplu Ürün Yükleme Nasıl Yapılır!

Trendyol’da en ürün yüklemenin en basit yolu bir excel dökümanı iledir. Kendi kategorinize ait şablonu indirerek, ürünlerinizin bilgilerini gerekli alanlara doldurun ve dosyayı Trendyol panelinden içeriye yükleyin. Ürünleriniz onay sürecinden sonra listelenecektir ve satışa açılacaktır.

Trendyol’da bir diğer ürün yükleme yöntemi ise API Entegrasyonudur. Hepcy API Integrator Trendyol’a ürünlerinizi hızlıca yüklemenizi ve fiyat-stok güncellemelerinizi hızlıca yapmanızı sağlar. Çok kolay ve pratik şekilde API anahtar ve Satıcı ID’nizi girmeniz ile Trendyol Entegrasyonu bağlantınız yapılır ve ürünlerinizi Trendyola yüklenmeye başlar.

Trendyol’da Sipariş Süreci Nasıl İşliyor?

 • Siparişinizi Trendyol satıcı panelinizden veya API servisini kullanarak kendi entegrasyon sisteminiz üzerinden takip edebilirsiniz.
 • Pazaryeri iş modelinde faturayı direkt müşteri adına hazırlamalısınız.
 • Siparişlerinizi Trendyol’a veya kendinize ait paketleme malzemeleri ile paketlemelisiniz.
 • Siparişlerinizi Trendyol anlaşmalı kargo fiyatlarıyla ya da bazı kargo firmaları özelinde kendi anlaşmalı olduğunuz kargo fiyatlarıyla gönderebilirsiniz.

Trendyol Satıcı Başvurusu ve Adım Adım Başvuru Süreci rehberi için tıklayınız.

Trendyol API Entegrasyonu ve diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Yazılarımızı takip edin!

Diğer yazılarımız

Tüm Yazılar
No Comments

Son Yazılar

Yorum Yaz